Jdi na obsah Jdi na menu
 

Agility

5. 10. 2011

28.11.2010 - Neoficiální závody Měchenice. Tak mi to nedalo. Díky schovívavosti organizátorů mohla Tíca startovat v kategorii S (čivavy a jorkšírové), což neni takový nápor na nožky. Nijak jsem jí nehonila a tempo i styl nechala především na ní. Vyběhala 4. místo ze 7 pejsků.

dsc00210.jpg

Ticina končí svou agility kariéru. Nožičky už jí díky věku neslouží jak by měli a tak už bude provozovat především gaučing.

6.6.10 - Neoficiální závody Nymburk. Ticinka s Davidem vyběhala v jumpingu 4. místo v agility 5. místo a v součtu byli na 4. místě.

Ticinka začala běhat s pánečkem. Vzhledem k tomu, že Ippi zatím může jen neoficiální závody se to hodí, alespoň nesedí doma na gauči :-)

15.11.09 - halové dvojzkoušky v Masečíně. První běh zaběhla Tícuš tak dobře, že se umístila na 2. místě a složila tak zkoušku na výborně. Druhý běh dostala na parkuru radostný záchvat z pana rozhodčího a ve svém radostném tranzu skočila přes překážku, takže se diskla. Nedalo se na ní zlobit, skákala tam jako koza a pobavila veškeré publikum. Bylo vidět, že jí agilitní půst pomohl a opět běhala s radostí ( až s přehnanou).

16.5.-17.5.09 - Závody na koupališti LIDO u Mariánských lázní. V sobotu byl na programu jako první běh Jumping. A Tíca dostala, co jiného, nežli DISK a za co jiného něžli za její lenost. Druhý byly na řadě zkoužky. Tíca překvapila a byla na  3. místě se složenou zkouškou na výborně. Jako poslední běh nás čekal OPEN (všechny kategorie dohromady). Moje milá líná Ticinka nasadila svoji šnečí rychlost, takže jsem vytahla pískáčka, abych jí trochu rozpohybovala. Za vytažení pískáčka jsme dostali DISK ze všech běhů z toho dne. V neděli nás čekal OPEN. Byla jsem strašně ráda, že Tíca v zákulisí parkuru radostně běhá a skáče. Přišli jsme na start. Začátek byl HOP - Áčko..........a tam jsme skončili, páč Tíca svým nasazeným hlemýždím tempem neměla nejmenší šanci vytahnout svých 25 kilo na vrchol Áčka. DISK. Přeběhnutí Áčka s mojí pomocí a šup z parkuru. Následovaly zkoušky. Ticiny elán byl na bodu mrazu. Tak jsem si řekla, další DISK na naše konto vs. Ticiny elán?   Tak jsem Tícu za běhu štípla, plácla, popohnala za zadeček...a ejhle závodní hlemýžď se rozhýbal a dokonce tak, že hopkal s radostí :-)

Obrazek

4.4.09 - Dvojzkoušky v Masečíně. Nejraději bych pomlčela o tom co tam Ticka předváděla, resp. nepředváděla. V prvním běhu vše dobrí dokud jsme nenaběhli na houpačku. Na té se Tíca sekla a nechtěla za žádnou ani o krůček popostoupit. Takže jsme si vysloužili DISK za přerušení práce na parkuru. Inhned po odpísknutí diskvalifikace se Tíca pohla a pokračovali jsme, docela slušně dokud nepřišel slalom. Náš osudný slalom, který Ticku vždy otráví natolik, že je pro další pokračování nepoužitelná. Druhý běh byl katastrofou opět následkem slalomu. Po něm se Ticka totálně ploužila, očichávala něco na zemi, odmítla vběhnout na kladinu a ve finále se vyčůrala na parkur. Ale proběhlo naše druhé měření a s naší radostí opět do M, takže Tíca je oficiálně střeďátk :-)

Obrazek

17.1.09 - Letošní agility sezonu jsme odstartovali neoficiálními závody v Masečíně v kategorii MA - začátečníci, kde nám bylo, dle prezenční listiny, konkurencí 16 psů (např. hladkosrstý foxík, bordera,bulíci,  tibeťák, NO a kříženečci). Jako první nás čekala HRA, která spočívala v překonání parkuru plného balonků, pešků, voňavých dobrůtek a jednoho obr plyšového psa. Skončili jsme s Ticem na 12. místě. Pak nás čekal závod agility, ve kterém jsme si vyběhali 1. místo, neměli jsme ani jednu chybu či odmítnutí. Dále nás čekal jumping běh (bez zónových překážek), kde jsme si vysoutěžili 3. místo, taktéž bez chyb a odmítnutí, ale posunul nás vysoký čas, páč naše madam si na parkuru vykračovala jako na vycházce. Nicméně se oba běhy zčítali do celkového jednoho vítězství (absolutní vítěz kategorie) a naše princezna vydobila 1. místo ve své ktegorii MA. Díky naší známé výcvikářce Janě Frydrychové z Lysé n/ Labem (agility Superpes) máme ze závodů videozáznam (tímto Janě děkuji za poskytnutý materiál):

běh agility         běh jumping

13.12.08 - Naše první oficiální závody. Konaly se v Masečíně ve Vile Ginetě (jezdecká hala). Na programu byly 3 závody. Jumping open (pro všechny výkonnostní kategorie dohromady), zkoušky agility (rozdělené dle výkonnostních kategorií) a agility open (pro všechny výkonnostní kategorie dohromady) nazvané Vánoční dárek.  Také proběhlo naše první měření, měla jsem z toho strašnou trému, protože je Ticinka na rozhraní M a L (Medium a Large - výška překážek 40 a 60 cm). Tréma ze mě spadla a nastala neuvěřitelná radost když pani rozhodčí zahlásila M. Pak už jsme mohli zvesela závodit. První běh byl krátký, alespoň pro nás. Skočka, skočka, slalom a u toho jsme skončily, protože se v něm Ticinka vyčůrala a to nám zajistilo DISK. Druhý běh jsme zvládly a Ticinka mi udělala velikánskou radost, že celý parkur zvládla, protože jak je známo bulík neudělá nic zadarmo a v oficiálních závodech nesmí být použity jakékoliv motivační pomůcky. V tomto běhu jsme se umístily na 12. místě. Akorát ten slalom musíme ještě hodně procvičovat. Ve třetím běhu na nás čekl náš největší strašák, kterým je houpačka. Ticinka jí zvládla nad moje očekávání, protože jsem celou dobu věřila, že se na ní diskvalifikujeme, ale ona jí zvládla naprosto sama bez sebevětšího přesvědčování. Nakonec jsme parkur dokončily ale narozdíl od houpačky nás diskvalifikovalo překročení maximálního času. Naše oficiální neúspěchy v tomto závodě jsou pro mě osobními  úspěchy v naší práci s Ticinkou.

1.11.08 - Byli jsme na neoficiálních závodech v Nymburku.  Ticinka byla na 4. místě z 9ti pejsků. Udělali jsme 2 odmítnutí. Jedno na kladině a druhé do tunelu. Zůčastnili jsme se i HRY, kde šlo o čisté překonání parkuru a psovod při tom musel zbírat kužely, které byly rozmístěny na rúzných místech. Tam ale Ticina uplně zklamala. Nejprve první překážku oběhla a pak podlezla a hlavně se ploužila jak šnek.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

 

11.10.08 - Neoficiální závody Apple Cup (Maldá Boleslav) spojené se zadáváním titulu Teriérská naděje. Běhy byly 3. Agility, Jumping a Rovinka. Ticinka se umístila takto:

  • Agility - 14. místo (chyby1, odmítnutí 2), čas 52,87, 15 tr. bodů
  • Jumping - 4.místo, čas 27,91, 0 tr. bodů
  • Rovinka - 15. místo, čas 6,90,  0 tr. bodů
  • MČR Terierů (neoficiální) - 5. místo

Běh Agility:

 

Běh Jumping:

21.9.08 - Ticina běžela neoficiální závod v "začátečnících", který se konal v Doubravce. Překážky jsme měli sníženy na 40 cm. Pravidla byla dle KA, tudíš na parkuru nesměli být použity motivační pomůcky (hračky, pamlsky). Parkur byl bez zónových překážek, slalomu a kruhu. V dané kategorii se sešlo 14 psů (zlatí retrívři, pudl, boxer a border kolie). Ticinka si vyběhala mezi takovou konkurencí úžasné 7. místo bez jediné chybičky.

Neoficiální závod Plzeň - Doubravka

 

 

9.8.08 - neoficiální závody A0 (dle pravidel závodů oficiálních). Ticinka byla diskvalifikována. Na parkuru našla myší díry a lovecký pud byl silnější, nežli naléhání paničky. Ach ty myši !

3.8.08 - neoficiální závody A0 (dle pravidel závodů oficiálních). Ticinka vyběhala 2. místo

5.7.08 - Neoficiální závody v Chlumci nad Cidlinou. Startovali jsme v kategorii začátečníků. Byli dvě kola. První Agility a druhý Jumping. Skončili jsme na 6. místě ze 14ti pejsků. Konkurencí nám byli ovčáci, kříženci a border kolie, prostě samí atleti :-)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

22.6.08 - Zůčastnili jsme se našich prvních závodů v Plzni. Startovali jsme v handicapu a vyběhali si 1. místo v kategorii SA.

Obrazek

A takto vypadal náš parkur:

Obrazek

 

 

 

 
 

 

Portrét
Statistiky

Online: 1
Celkem: 162888
Měsíc: 2031
Den: 83