Jdi na obsah Jdi na menu
 

Chcete si pořídit štěňátko ?

5. 10. 2011

Obrazek

Pořízení buličího miminka je záležitost, která se nesmí podcenit a neměla by se uspěchat. Bulík je pejsek velice specifický. Každý budoucí majitel by se o tomto plemeni měl dobře informovat. Správný chovatel velice ocení návštěvu ještě před odebráním štěňátka, jelikož si přeje pro miminka najít ty nejlepší majitele a nezávazné návštěvy bere jako důkaz zájmu o plemeno. Nebojte se domluvit si takových návštev více, v několika chovatelských stanicích. Čím víc člověk uvidí a uslyší, tím bude připravenější na budoucí život s bulíkem. Doporučuji také prověřit si rodiče, zda jsou testovaní na nemoce srdce a ledvin.

Malí bulící jsou velice aktivní a jejich hrátky bývají někdy přehnané. Vzhledem k jejich silnějšímu stistku je člověk musí usměrňovat již od malička. Také by jste si měli připravit silné nervy na boj s hygienickými návyky. Pokud štěně přistihnete "při činu", ihned ho popadněte a s rozzlobeným hlasem ho vyneste ven. Čekejte dokud neudělá potřebu a poté ho (až přehnaně) chvalte. Bulterier umí být jako malý pěkný ničitel. V takových případech pomůže spousta hraček a žvýkacích kostiček. Opět, pokud mrňouse přistihnete při devastaci čehokoliv, rozzlobeným hlasem mu dejte najevo, že toto NE !  Poté ho milým a radostným gestem přimějte ke hře s jakoukoliv jeho hračkou. Pokud vašeho bulíka nějaká hračka omrzí, doporučuji ji schovat na pár týdnů a potom mu jí zase dát, většinou ho opět začne bavit. Pro návyk "osamocení" v době vaší napřítomnosti se mně osobně osvědčilo nechávat Ticině nějakou dobrotu. Někdy dostane žvýkací kostičku, někdy ouško, někdy jí po bytě poschovávám piškotky. Jednak to pejska zabaví a jednak to odvede jeho pozornost od samoty. V současné době se Ticinka těší při každém našem odchodu na dobrotu.

ObrazekV době puberty jsou bulíci hluší a slepí, a všechno co se dopusud naučili, zapomenou. V tomto období musí být člověk opravdu důsledný a pokud po svém bulteriérovi něco požaduje, musí to s ním dotáhnout do konce. Doporučuji obzvlášť v tomto období navštěvovat cvičák. Většina majitelů si neví rady se psím puberťákem, který se snaží vydobýt postavení v rodině. Na takovéto vrčouny platí pořekadlo: "Na hrubý pytel hrubá záplata". Nejhorší co může člověk udělat, je se takového drzouna zaleknout a nebo mu jeho chování tolerovat. To je nejlepší cesta k průšvihu. Bulterier se začne uklidňovat tak okolo dvou let.

Všeobcně jsou bulíci ukecaní. Pořád něco brblaj, chrochtaj, vrněj jako kočky. Nepleťte si toto jejich "debatování" s vrčením. Velice zajímavé je, že bulterieři meditují. Vlezou si nejčastěji k něčemu, o co si mohou "šmrdlat" hlavu (nejčastěji to býva záclona, křoví, tráva). Tímto "šmrdláním" se dostanou do jakéhosi tranzu a veškerá jejich činost klesne na 10%. Ocásek se klepe, oči jsou přivřené, pohybují se pomalu a opatrně našlapují. Ticina medituje tak 1-3 minuty. Někdy jí postačí i větší díra v zemi do které strčí hlavu.

Cena štěněte se pohybuje od 12.000,- do 20.000,-. Pokud se jedná o velmi kvalitní vrh po velmi kvalitních rodičích, může být cena vyšší.

 
 

 

Portrét
Statistiky

Online: 2
Celkem: 150388
Měsíc: 2125
Den: 60